Najbliższe premiery:
After the Credits 2 komentarze

After the Credits #7. Ten z rozczarowaniami w Cannes, polskim Star Wars Day i drogą gniewu Mad Maxa

Dzień dobry Kinoholicy. Wiosna za pasem, nowy/stary prezydent za pasem, okres dla frekwencji w polskich kinach nienajlepszy, ludziom chodzą po głowach inne rzeczy niż kino. Mamy wielką nadzieję, że zmieni się to już w najbliższych dniach i tłumy dokonają inwazji na przygody powracającego z otchłani lat 80. samotnego mściciela.

No dobra, kogo my oszukujemy. Mad Max to chyba nie jest ulubiona marka Polaków. Ale gorliwie, bezkrytycznie, ze łzami szczęścia w oczach przekonujemy przez ponad godzinę, że nie pożałujecie wkroczenia na drogę gniewu Maxa. Troszkę przypadkowo wyszedł nam mini-odcinek specjalny, bo oprócz opowieści (bezspoilerowej) o filmie przybliżamy fascynującą historię niemal 20 lat jego powstawania. Nieodpornych na nadmierną ekscytację ostrzegamy, jest tego dużo w ostatniej godzinie 🙂 .

CFUmxxAW8APonownie dla wygody słuchania rozdzieliliśmy odcinek na dwie części – pierwsza, 2,5-godzinna to zwyczajowy zestaw newsów (tak, są komiksy, tak, są Gwiezdne wojny, ale staraliśmy się tym razem streszczać 🙂 ). Duże nazwiska – Jobs, Besson, Tarantino, Lynch. Zapraszam na Festiwal Muzyki filmowej, opowiadam o polskim Star Wars Day, wymieniamy się z Wojtkiem medialnymi informacjami o kolejnych ważnych filmach pokazanych w Cannes (i przy tej okazji głównie się smucimy). Nie mogło też zabraknąć bezspoilerowej recenzji Czasu Ultrona dla tych, którzy filmu jeszcze nie widzieli (są tacy?).

W drugiej części odcinka numer 7 Mad max: Na drodze gniewu. Usłyszycie nasze entuzjastyczne wrażenia oraz inspirującą opowieść o niezłomności George’a Millera – chyba nie pominęliśmy żadnego z wielu kataklizmów, które spadły na tę produkcję. Mamy też recenzję seansu w wersji 4DX. Na koniec bonus – Wojtek podrzuca kilka tytułów z amerykańskiej biblioteki VOD, których próżno szukać w naszym kraju.

Z tego miejsca piękne dzięki dla Cinema-City i polskiego oddziału Warnera za zaproszenie na pokaz prasowy.

Fanpage podcastu
iTunes
Kanał Youtube
Bezpośredni link do części 1 w mp3
Bezpośredni link do części 2 w mp3

– Star Wars Day
– Josh Trunk spadł z reżyserskiego stołka drugiego Star Wars Anthology… Boba Fett (?)
Przebudzenie mocy w obiektywie Anne Lebovitz
– Diego Luna będzie wykradał plany gwiazdy śmierci
Suicide Squad – oficjalne zdjęcie obsady, Hardy o swojej rezygnacji
– Zalew zdjęć z planu Civil War i niespodzianki w obsadzie
– McConaughey poczytuje sobie komiksowe scenariusze
X-Men: Days of Future Past: The Rogue Cut z datą premiery, McAvoy bez włosów, The New Mutants
– Kandydaci na reżysera Spider-Mana, jest też główny kandydat do roli
– Nowości papierowego Marvela w Polsce
– Scena z samolotem to nie jedyna spektakularna akcja Mission Impossible 5
Hateful Eight Tarantino na zdjęciach
– Dwayne Johnson – Alpha Squad Seven i spin-off Szybkich i wściekłych
Valerian – szansa na pierwszego przyzwoitego Bessona od lat
– Anne Hathaway i jaszczurka. Gigantyczna jaszczurka
– Trzecia Planeta małp z tytułem
– Zwiastun Steve’a Jobsa
– Pierwszy obrazek z Warcrafta
Jack Reacher 2 od Edwarda Zwicka
– Już za miesiąc Detektyw. Wykastrowany
– Bradley Cooper w serialowym Limitless
– Kolejny zwrot akcji w telenoweli p.t. powrót Twin Peaks
– Festiwal Muzyki Filmowej tuż za rogiem

– Niespodzianki i rozczarowania z Cannes (m.in. The Sea of Trees, Sicario, Irrational Man)

Avengers: Czas Ultrona
Mad Max: Na drodze gniewu

Maggie
Welcome to Me
Everly

Marcin Cisowski

Kilka słów o autorze

Marcin Cisowski

Głównodowodzący movieMAG.pl. Z papierami na producenta filmowego i telewizyjnego. Póki co bez filmu na koncie, z tym drugim medium związany od (zdaniem niektórych zbyt wielu) lat. Po więcej porywających informacji zapraszam do zakładki "O blogu" :).
 • Kamil Dziwota

  Uważam, że stwierdzenie z podcastu (to powiedział chyba Wojtek, a Marcin nie zaprzeczył; chociaż i tak nie pamiętam dokładnie jak to było powiedziane, więc może to przeze mnie być przekręcone), iż Mel Gibson bił żonę i rzucał dzieckiem jest krzywdzące dla niego i prawdopodobnie (lub być może?) niezgodne z prawdą.

  http://film.org.pl/a/ludzie/mel-gibson-17582/

  Wybrany cytat z powyższej strony internetowej (chociaż polecam przeczytanie całego artykułu):

  „(…)Znający bliżej Gibsona nie ukrywają, że ma on wybuchowy charakter. W młodości wielokrotnie uczestniczył w bójkach, ale nikt oprócz Grigorievej nie twierdzi, że kiedykolwiek przekładało się to na agresję wobec kobiet. Warto wspomnieć, że biegli sądowi podważali autentyczność taśm, na których Gibson ją zastraszał. Eksżona Mela, Robyn, wyznała, że przy wszystkich wadach, jakie posiadał jej mąż, nigdy nie dopuścił się względem niej fizycznej przemocy(…)”

  Więcej informacji (chociaż nie wiem jak z ich wiarygodnością, bo to jednak Wikipedia, chociaż angielska, to chyba lepsza pod tym względem niż polska) – http://en.wikipedia.org/wiki/Mel_Gibson#Personal_life

  PS No, dobra – szczerze mówiąc, to mój angielski jest mocno średni (nie wiem czy to odpowiednie określenie na jego poziom) i czytałem tylko urywki z tego, co jest na Wikipedii o prywatnym życiu Mela Gibsonia (a i tak nie wszystko rozumiałem). Moją opinię głównie opieram o ten polskojęzyczny artykuł z film.org.pl.

  • Marcin Cisowski

   Nie śledziłem sprawy na przestrzeni lat. Pamiętam nagranie audio dostępne w internetach, na którym Mel straszył partnerkę czego to jej nie zrobi banda Afroamerykanów, potem jej zeznania itd. Widzę, że faktycznie biegli nie uznali nagrania jako dowodu, Mel wypłacił konkubinie dolary na odchodne – co tam rzeczywiście nawywijał nigdy się nie dowiemy.

   Przyjmijmy, że uwaga o figlach Mela nie miała charakteru informacyjnego, tylko ilustrowała obrazek jaki w tamtym czasie przylgnął do Gibsona i przez który został w Hollywood napiętnowany.

MovieMag na Facebooku do góry